Yarışma Gününde Ne Yapılmalı

Yarışma için yola çıkmadan önce ihtiyacınız olan her şeyi alıp almadığınızı kontrol edin.

Beyaz tuvalet kabı
Tuvalet kabı için gazete kağıdı ve tuvalet kumu
Beyaz şov battaniyesi
Beyaz yemek tabağı
Su taşımak için şişe
Etiket (kedinizin yarışma kayıt numarasını gösteren küçük, beyaz, yuvarlak levha)
Etiketi kedinin boynuna asmak için kullanılan beyaz kurdele veya lastik bant
Seyahat çantası
Yolculuk için eski bir battaniye
Kedi maması
Dezenfektan ve bez
Fırçalar ve taraklar
Kayıt yapılan kategorilere ait program
Giriş bileti ve geçiş kartı
Sağlık taraması kartı
Mevcut F.I.E. sertifikası
Beslenme
Eğer yarışmaya yavru kedinizi sokuyorsanız, evden ayrılmadan önce onu beslemeniz gerekir. Yarışma öncesi yemek yemiyorsa, en iyisi yarışmanın bitimine kadar beklemektir. Kedinizi yarışma öncesi beslemek istiyorsanız, sütlü yiyecekler değil, taze, yağsız et verebilirsiniz.

Sağlık Taraması
Yarışma Günü- Kedi Sağlık TaramasıBir kedi yarışmasında yapılan ilk şey, kedilerin sağlık muayenesinden geçmesidir. F.I.E sertifikanızı yanınızda hazır bulundurun. Veteriner her kediyi baştan aşağı sağlık kontrolünden geçirecektir ve eğer pire, gözde akıntı, enfeksiyonlu diş eti gibi bir nedenden ötürü kediniz sağlık taramasını geçemezse kedinizi eve geri götürmek ve kayıt ücretini de feda etmeniz gerekecektir.

Kedinizi Kafese Koyarken
Sağlık taramasından sonra kedinizi üzerinde kedinin boynundaki yarışma numarasıyla aynı numara bulunan metal kafesine koyabilirsiniz.

Uzun Tüylü Bir Kedinin Yarışma İçin Taranması
Yarışma Günü- Kedi Uzun Tüylü Bir Kedinin Yarışma İçin TaranmasıUzun tüylü bir yarışma kedisinin kürkü iri görünmeli, tüyleri, özellikle başının etrafındaki tüyleri kabarık durmalıdır. Yarışmaya iki günden daha az bir zaman kaldıysa, kürkteki pudra kalıntıları puan kırılmasına neden olacağından tarama pudrası kullanmayın.

Kedinizin kürkü beyazsa ya da çok sayıda beyaz yaması varsa, beyazlığını arttırmak için kireç taşı bazlı pudra hatta bebek pudrası kullanabilirsiniz. Yine, kürkü iyice fırçalayarak pudra kalıntısı kalmamasına dikkat edin. Kedinizin kürkü siyah, üç renkli ya da herhangi bir koyu renk kombinasyonu ise temizlemek zor olacağı ve renkleri öldüreceği için beyaz pudra kullanmayın. Eğer gerekli görürseniz ağır kil ya da defne romu kullanın.

Kısa Tüylü Bir Kedinin Yarışma İçin Taranması
Kısa tüylü kedilerin kürkleri bildik tarzda taranmalıdır. Tarama pudrası koyu ve kontrast renklerin tonunu kıracağı için defne romu kullanın. Son ”cilayı” elde etmek için kedinizin kürkünü bir kadife ya da güderi parçasıyla parlatın.

Genel Muayene
Gözler: Gözleri kirli ise temizleyin

Kulaklar: Dikkatlice, her tarafını temizleyin

Ağız: Dişler temiz ve beyaz olmalıdır. Tartar oluşumunu önlemek için kedinize iki haftada bir, iri bir parça sert et verin ve dişlerini düzenli temizleyin.

Pençeler: Gerekiyorsa kesin. Ancak kedinizi asla pençesiz bırakmayın. Pençeleri sökülmüş kediler diskalifiye edilirler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.