İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilan verilen hayvan veya ürün hakkındaki bilgiler yer almalıdır. Belirtilen bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

 

Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar ilan verilen hayvana veya ürüne ait ve üzerinde logo bulundurulmamalıdır . ( Logo kuralı cattery / çiftlik ve mağaza sahipleri için geçersizdir )

 

İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde ( Yaş / Kg / Cinsiyet vb. )  doğru bilgiler yer almalıdır.

 

Site içerisinde veya internette başka bir ürün veya hayvana ait fotoğraf / fotoğraflar kullanılmamalıdır.

Aynı hayvan veya ürünler için ayrı ilan girişi yapılması gerekmektedir.Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.

Kedi köpek vb. ev hayvanları veya ürünler için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.

İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler .

İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.

İlan verme aşamasında, ilana ait ilanbildir.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konu itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. ilanbildir.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik kararı alma ve bu değişiklikleri karar altına aldığı tarih itibariyle tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.

 

13 Eylül 2018 tarihli “Türk Parasının Kıymetini Koruma hakkında 32 sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”da ve 6 Ekim 2018 tarihli “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ”de belirtilen sözleşme tiplerine dair kategorilerdeki ilanların fiyat bilgilerinin Türk Lirası olarak girilmesi gerekmektedir.

“İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, yukarıda belirtmiş olduğumuz kurallara ve üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallara uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.